Yandex.Metrica

BEYLİKDÜZÜ ARABA KOLTUK YIKAMA

0 532 212 68 57

Beylikdüzü-araba-koltuk-yıkama

YERİNDE ARABA KOLTUK YIKAMA

Araba koltukları da aynı ev koltukları gibi zamanla kir, toz ve bakteriler koltuğun içine nüfuz eder.Bu nedenle koltuğu silmekle (temizlik ürünü olarak ne kullanırsanız kullanın) süngere işlemiş kiri daha da yaymanıza neden olur ve daha berbat bir görüntü oluşur.

Yapılacak en iyi yöntem, vakumlu bir yıkama makinesi ve kumaşa / deriye uygun solüsyon ile profesyonel bir kişi tarafından koltukların temizlenmesi olacaktır.

Sizin yapmanız gereken, aracınız nerede olursa olsun ve hangi zaman aralığında istiyorsanız, bizi çağırmak...

Gerekli tüm ekipmanlarımızla ( Yıkama makinesi, solüsyonlar, Seyyar Elektrik, Su ... v.s.) aracımızla gelip , aracınızın koltuklarını olduğu yerde yıkıyoruz.

Koltuklarınızın yıkandıktan sonraki kuruma süresi ortalama 1-3 saattir.

Artık siz ve sevdikleriniz, tertemiz ve hijyen bir şekilde gönül rahatlığıyla koltuklarınıza oturabilirsiniz.

ARAÇ KOLTUĞU NASIL TEMİZLENİR?

Koltuk temizlemenin en önemli püf noktası vakum dur. Yani hava emişi yapmaktır. Çünkü koltuk yıkanırken ortamdan kiri uzaklaştırmanın başka bir yolu yoktur. Su olmadan kuru olarak koltuk temizlenemez. Yüzeysel olarak temizlense dahi kumaş altına ulaşılıp temizlenemez. Koltuklarımızda sadece yüzeysel değil alt katmanlarda da kirlilik vardır.

Deterjanlı su koltuğa püskürtülüp uzun süre beklemeden vakum makinası ile çektirilmesi gerekir. Beklenirse su sünger içlerine doğru hareket edebilir. İşinin uzmanı olan bir koltuk yıkamacı bu dengeyi iyi ayarlar. 

Deterjanlı su içerisindeki yüzey aktif maddeler sayesinde kumaş lifleri arasına hızla nüfuz eder. Yumuşayan kirler vakum makinasıyla alınır. Bu çok etkili bir yöntemdir. 

Çektirme işlemleri bitince bazı lekeler hala kalabilir. Ağır yağ, katran, asfalt, mum, oje, tükenmez kalem boyası, ve diğer boyalar çektirme işlemi ve normal koltuk şampuanı ile yapılan yıkamada çıkmazlar. Bu lekeler için her birinin çözücüsü kullanılarak koltuk yıkama makinası ile yıkanmalıdır.

Araç koltukları yıkanırken suyun zarar vereceği yerler kapatılmalıdır. Araç koltuklarında elektronik sistem varsa dikkat edilmelidir. 

Aracımızın koltuğunu kendimiz temizlemek istersek bir elektrikli süpürge ile çektirebiliriz. çektirmezsek leke kalır. Unutulmamalıdır ki hiçbir deterjan sihirli değildir. Dokunduğunda kir yok olmaz. Deterjan suyun kir sökmesine yardımcı bir malzemedir. asıl işi vakumlayan araba koltuk yıkama makinesi yapar. 

Beylikdüzü-araba-koltuk-yıkama

ARAÇ KOLTUĞU NASIL SİLİNİR?

Araba koltuğu aracınızın kirlenmeye en müsait parçalarından birisidir. Yolcuların kıyafetleriyle taşınan kirin bulaşması kaçınılmaz olduğu gibi araç içi temizliği konusunda hassas olmayıp, yeme içme gibi faaliyetlerde bulunursanız arabanızın koltuklarının kirlenmesi kaçınılmazdır. Bunlara rağmen siz de araba koltuklarını doğru yöntemlerle silerek bu kirlerin üstesinden gelebilirsiniz.

Araba koltuğu silme işleminin ayrıntılarına geçmeden önce birkaç püf noktasını sizlerle paylaşmak isteriz. Öncelikle araba koltuğunuzu silerken kesinlikle çamaşır suyu gibi ağartıcı özelliği fazla olan kimyasalları kullanmamalısınız. Bu kimyasallar döşemeleri yıprattığı gibi rengini de açılmasına neden olailir. Bir diğer ayrıntı ise silme işlemini bitirdikten sonra döşeme üzerinde kalan fazla suyu mümkünse vakum gücü yüksek bir elektrikli süpürgeyle ya da halı yıkama makinesi ile iyice çekmenizdir. Kullanacağınız süpürge kağıt torba hazneli olanlardan olmamasına dikkat edin. Eğer böyle bir imkanınız yoksa araba koltuğunu güneşli havalarda silin ve döşemenin mutlaka kurumasını sağlamak için koltukları sildikten sonra 2-3 saat camları açık bırakarak aracınızı havalandırmayı unutmayın. Buna özen göstermezseniz koltuk döşemelerinin üstünde su lekeleri kalabilir ve koltuk süngerleri ıslak kalıp küflenebilir.

Beylikdüzü-araba-koltuk-yıkama

ARABA KOLTUĞU NASIL SİLİNİR?

  • Öncelikle koltuğunuzun üstünde bulunan çocuk emniyet koltuğu, şemsiye gibi eşyaları koltuğunuzun üstünden alın ve paspasları dışarı çıkartın.
  • Ufak bir elektrikli süpürge yardımıyla koltuğunuzu süpürün. İyice süpürdüğünüzden emin olun. Araba koltuğu silme işleminden önce bütün artıkların alınması gerekir!
  • Araba koltuklarını temizlemek için özel üretilmiş temizleme losyonlarından edinin. Ve bir miktar lekenin üstüne püskürtün. Kullandığınız losyonun döşemenizin yapısına uygun olduğuna emin olun ve üzerinde yazan kullanma talimatlarının dışına çıkmayın.
  • Eğer döşemenizin yapısına uygunsa, sert bir fırça yardımıyla lekelerin olduğu noktaları fırçalayın. Satın aldığınız ürünün döşemenize uygun olup olmadığını koltuğunuzun bir tanesinin baş kısmını söküp önce o kısımda deneyerek anlarsınız. Döşeme kumaşına zarar vermediğine emin olduktan sonra aracınızın tüm koltuklarına bu temizlik malzemelerini uygulayabilirsiniz.
  • Temiz bir kuru havlu ile oluşan ıslaklığı alın. Bu işlemi vakum gücü yüksek bir süpürge ile ya da halı temizleme makinesi ile yaparsanız daha iyi sonuç alırsınız.
  • Bu işlemlerden sonra koltuğunuza daha temiz bir görünüm vermek istiyorsanız temiz yumuşak bir fırçayla yukarıdan aşağıya doğru koltuğunuzu tekrar silin.

Araba koltuklarında oluşan kirleri silmenin bir çok alternatif yolu daha vardır. Araba koltuklarını silmek için özel üretilmiş temizleyici losyonlardan almak istemeyebilirsiniz. Aksine biz döşemelerinizin zarar görmemesi için bu losyonlardan edinmenizi öneririz.

Beylikdüzü-araba-koltuk-yıkama

ALTERNATİF YOLLARLA ARABA KOLTUĞU NASIL SİLİNİR?

  • Temiz bir kovada kosla halı şampuanını ve suyu karıştırın. Hazırladığınız karışımı iyice köpürtün. Temiz bir bezle kovadaki köpüğü bolca alın ve hafif bastırarak köpüğü dağatacak şekilde silin. Koltukların üzerinde ki köpük kurumadan halı yıkama makinesiyle sıcak su püskürtüp aynı anda vakumla sıcak suyu koltuklardan çektirin. Köpükleri çektikten sonra tekrar sıcak su püskürtüp tekrar suyu vakumlayın. Bir nevi durulama yapmış olacaksınız. Bu işlemi uygularken mümkün olduğunca koslayı suyla seyrelttiğinize emin olun ve mutlaka vakumla kirli suyu çekin.
  • Aspirin ve aspirix çeşitlerini de araba koltuklarını silmek için kullanabilirsiniz. Tekrar tekrar vakumlamayı ve bu kimyasalları suyla seyreltmeyi unutmayın.
  • Bir diğer alternatif yöntem ise sökülebilir koltuk kılıflarını çamaşır makinesinde kısa program ve az devirle yıkamaktır.
  • Halı yıkama makineniz ya da sulu vakumu olan bir elektrikli süpürgeniz yoksa başka alternatif bir yolla da ıslanan koltukların nemini alabilirsiniz. Temiz beyaz bir kuru bez alın. Daha önce deterjanlı su ile sildiğiniz yüzeyleri bezle emdirerek kurulayın. Islanan yüzeyi değiştirerek kuru yüzeyle işlemi tekrarlayın. Bulaşık eldiveni kullanarak ıslanan bezi sıkabilirsiniz. Hem elleriniz zarar görmez hem de bezin suyunu daha rahat sıkarsınız. Bu yöntemle de kiri çözen suyu ortamdan uzaklaştırabilirsiniz.
Beylikdüzü-araba-koltuk-yıkama
Bizlere ulaşabileceğiniz anahtar kelimeler: Beylikdüzü araba koltuk yıkama -  Beylikdüzü araba koltuk temizleme -  Beylikdüzü araç koltuk yıkama Beylikdüzü araba koltuk silme -  Beylikdüzü araba koltuk temizleme firmaları Beylikdüzü araba koltuk temizleme şirketleri -  Beylikdüzü araba koltuk temizleme firmalarının telefon numaraları Beylikdüzü araba koltuk temizleme fiyatları -  Beylikdüzü en iyi araba koltuk temizleme firmaları Beylikdüzü araba koltuk yıkama firmaları -  Beylikdüzü araba koltuk yıkama şirketleri Beylikdüzü araba koltuk yıkama firmalarının telefon numaraları - Beylikdüzü araba koltuk yıkama fiyatları Beylikdüzü en iyi araba koltuk yıkama firmaları Beylikdüzü araba koltuk silme şirketleri Beylikdüzü araba koltuk silme firmalarının telefon numaraları Beylikdüzü araba koltuk silme fiyatları -  Beylikdüzü en iyi araba koltuk silme firmaları -  Beylikdüzü oto koltuk yıkama -  Beylikdüzü oto koltuk temizleme -  Beylikdüzü halı oto koltuk yıkama Beylikdüzü oto koltuk silme -  Beylikdüzü oto koltuk temizleme firmaları Beylikdüzü oto koltuk temizleme şirketleri -  Beylikdüzü oto koltuk temizleme firmalarının telefon numaraları Beylikdüzü oto koltuk temizleme fiyatları - Beylikdüzü en iyi oto koltuk temizleme firmaları Beylikdüzü oto koltuk yıkama firmaları -  Beylikdüzü oto koltuk yıkama şirketleri Beylikdüzü oto koltuk yıkama firmalarının telefon numaraları -  Beylikdüzü oto koltuk yıkama fiyatları Beylikdüzü en iyi oto koltuk yıkama firmaları Beylikdüzü oto koltuk silme şirketleri Beylikdüzü oto koltuk silme firmalarının telefon numaraları Beylikdüzü oto koltuk silme fiyatları -  Beylikdüzü en iyi oto koltuk silme firmaları -  Beylikdüzü araç koltuk yıkama -  Beylikdüzü araç koltuk temizleme -  Beylikdüzü halı araç koltuk yıkama Beylikdüzü araç koltuk silme -  Beylikdüzü araç koltuk temizleme firmaları Beylikdüzü araç koltuk temizleme şirketleri -  Beylikdüzü araç koltuk temizleme firmalarının telefon numaraları - Beylikdüzü araç koltuk temizleme fiyatları -  Beylikdüzü en iyi araç koltuk temizleme firmaları Beylikdüzü araç koltuk yıkama firmaları -  Beylikdüzü araç koltuk yıkama şirketleri Beylikdüzü araç koltuk yıkama firmalarının telefon numaraları -  Beylikdüzü araç koltuk yıkama fiyatları Beylikdüzü en iyi araç koltuk yıkama firmaları Beylikdüzü araç koltuk silme şirketleri Beylikdüzü araç koltuk silme firmalarının telefon numaraları Beylikdüzü araç koltuk silme fiyatları -  Beylikdüzü en iyi araç koltuk silme firmaları - gibi kelimelerden bizlere ulaşabilirsiniz